pdf
Tygodnik Białoruski, № 27-28

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 27-28

Więzień polityczny i aktywista Witold Aszurak zmarł w wieku 50 lat w kolonii karnej w Szkłowie. 18 stycznia usłyszał wyrok 5 lat łagru Pracownicy TUT.BY nie zostali zwolnieni 72 godziny po zatrzymaniu. Krewnym niektórych powiedziano, że zostaną zatrzymani jako podejrzani. Maryna Zołatawa, Volha Łojka, Alena Tołkaczewa, Ałła Łapatko, Iryna Rybałko i Maryja Nowik zostały przeniesione do aresztu śledczego nr 1 na Waładarce Łukaszenka zez... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 24-26

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 24-26

W Polsce zatrzymano największą w historii przesyłkę przemytniczych papierosów z Białorusi. Prawie 2,5 mln paczek papierosów o wartości prawie 10 mln rubli przywieziono z Białorusi w kontenerach kolejowych. Ustalane są tożsamości zaangażowanych osób Minister spraw zagranicznych Władimir Makiej powiedział, że oficjalny Mińsk podejmie decyzje w sprawie ambasador USA Julie Fisher dopiero po zbadaniu jej nastawienia. Zaznaczył też, że Białor... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 23

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 23

Rząd opublikował listę towarów objętych zakazem importu i sprzedaży na terytorium Republiki Białorusi. Lista obejmuje produkty Liqui Moly, Škoda Auto i Beiersdorf (w tym Nivea). Decyzja wejdzie w życie za dziesięć dni. Powodem są „nieprzyjazne działania wobec Białorusinów”. Znane marki to główni sponsorzy hokejowych mistrzostw świata, które miały się odbyć w Mińsku Sąd Miejski w Mińsku utrzymał w mocy wyrok dla dziennikarek Kaciaryny An... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 22

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 22

Rząd zakazał eksportu pszenicy, gryki, kukurydzy i innych zbóż z Białorusi. Główne postanowienia dekretu wchodzą w życie po jego oficjalnej publikacji i obowiązują przez trzy miesiące Komisja Konstytucyjna zaproponowała przyznanie utrzymanie prawa głosu wyłącznie wyborcom w wieku od 20 do 70 lat. Również wśród propozycji - unieważnienia możliwości zgłaszania kandydatur do wyborów przez kolektyw pracowniczy, zatrzymani mogą mieć możliwoś... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 21

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 21

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy ogłosiła aresztowanie obywatela Białorusi - agenta KGB. SBU twierdzi, że prowadził „działalność wywiadowczą ze szkodą dla bezpieczeństwa państwa”: musiał zbierać informacje o pograniczu i próbował zwerbować ukraińskie wojsko. Stał się podejrzanym na podstawie artykułu „Szpiegostwo” Ministerstwo Sprawiedliwości cofnęło licencje prawnikom Siarhiejowi Zikrackiemu, Oldze Baranczyk, Borysowi Lewkowskiemu, Włady... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 20

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 20

Europosłowie wezwali do obniżenia opłaty wizowej za wizę Schengen dla Białorusinów. Twierdzą, że „obecna opłata wizowa UE dla Białorusinów starających się utrzymać więzi z UE jest zbyt wysoka i powinna zostać obniżona do symbolicznej kwoty” Sąd uznał siostry 26-letnią Wiktorię i 25-letnią Anastazję Mironcew za winne - młode kobiety otrzymały 2,5 i 2 lata więzienia. Siostrom zarzucono jednocześnie kilka zarzutów, w tym przemoc lub groźbę... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 18-19

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 18-19

Aktywista Ihar Łosik przerwał suchy strajk głodowy. Więzień polityczny został umieszczony w karcerze z powodu głodówki. Za kratami znajduje się od czerwca od 266 dni Sąd Okręgowy w Warszawie odmówił władzom białoruskim ekstradycji poszukiwanego przez Interpol Białorusina. Szukają go w sprawie o oszustwo, on sam twierdzi, że prześladowania mają charakter polityczny Aktorzy Elena Hirenok, Siarhiej Žbankoū, Veranika Pliaszkewic i Emilia Pr... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 17

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 17

Piosenka „Nauczę cię” w obecnej formie nie może reprezentować Białorusi na Eurowizji - stwierdzili organizatorzy. Powodem są podteksty polityczne i fala krytyki w sieciach społecznościowych. Europejska Unia Nadawców zwróciła się do państwowych mediów Białorusi o zmianę utworu lub wysłanie nowego Aresztowany 9 miesięcy temu aktywista Ihar Łosik staje w obliczu nowych zarzutów. Na znak protestu, tuż przed śledczym, próbował podciąć sobie ... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 16

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 16

Od 1 marca w Białorusi obowiązuje zaktualizowany Kodeks wykroczeń administracyjnych. Podwyższono kary i okres aresztu administracyjnego za niedozwolone działania, pojawiła się odpowiedzialność za naruszenie danych osobowych, pojawił się nowy rodzaj kary administracyjnej - praca społeczna 1 marca wszedł w życie nowy kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia administracyjne. Milicja nie będzie już mogła przetrzymywać matek małoletnich ... Болей »


pdf
Tygodnik Białoruski, № 15

Tygodnik Białoruski

Biuletyn informacyjny

№ 15

Sankcje UE wobec Łukaszenki oraz białoruskich urzędników i firm zostały przedłużone o rok. Jednocześnie komisja Izby Reprezentantów USA przyjęła rezolucję wzywającą do wzmocnienia nałożonych wcześniej przez szereg krajów sankcji na Białoruś Podczas. sesji Rady Praw Człowieka ONZ zaprezentowano raport o sytuacji w Białorusi: zawiera 4644 skarg na użycie siły i specjalnych środków przez siły bezpieczeństwa. Przedstawiciele oficjalnego M... Болей »


Першая   Папярэдняя   [1-3]   Наступная   Апошняя